Banka Hesaplarımız

UNT Holding Engellilerin...

01.02.2014
UNT Holding Engellilerin...

UNT Holding CEO’su Uğur Tatlıcı ve annesi Nurten Tatlıcı, bedensel engelli vatandaşlarımızın ilköğretim çağındaki çocuklarının eğitimlerine destek için burs yardımında bulundu. Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) ile UNT Holding arasında geçen yıldan başlayarak devam eden bu dayanışma sonucu, ailelerinde bedensel engelli bir yakını bulunan ve bu yüzden çocuklarının eğitimlerini sürdürmelerinde maddi imkansızlık yaşayan ailelere destek sağlandı.

UNT Holding Engellilerin Yanında

Rahmetli Mehmet Salih Tatlıcı hayatı boyunca insanlara ve dünyaya saygı duyan, insanlara yardım eden hayırsever bir işadamıydı. Ailesine de “insana ve dünyaya saygı duy, insanlara yardım et” vasiyetinde bulunmuştu. 

Kendisine hastalıkta ve sağlıkta tam 43 yıl hayat arkadaşlığı yapmış ikinci eşi Nurten Tatlıcı ve bu evlilikten dünyaya gelen oğlu Uğur Tatlıcı da merhumun bu vasiyetini, özellikle engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata daha aktif katılmaları ve yardıma muhtaç çocuklarımızın eğitimlerini sürdürebilmeleri yönündeki destekleri yanında, çevre ve doğa korumaya yönelik faaliyetlere yardımlarıyla da yaşatmaya çalışmaktalar.

Bu konuda görüşlerini aldığımız UNT Holding CEO’su Uğur Tatlıcı şunları söyledi:

İnsana ve Dünya’ya Saygı

“Merhum babam Mehmet Salih Tatlıcı, yaşamı boyunca insanlara yardım etmiş ve bize de insana ve üzerinde yaşadığımız bu dünyaya saygılı olmayı öğretmişti. Bu amaçla hem UNT Holding olarak kurumsal, hem de rahmetli babam Mehmet Salih Tatlıcı’nın anısına ve vasiyetine bir saygı olarak onun adına yardım ve desteklerimiz devam etmekte.” 

“Özellikle engelli vatandaşlarımıza destek oluyoruz, onların sosyal hayata katılmalarının önündeki engellerin kaldırılmasına yönelik projelere destek veriyoruz; hatta biz de UNT Holding olarak bu yönde “Bu Şarkı Bizim Olsun” gibi farkındalık yaratmaya yönelik projeler üretiyoruz. Ayrıca, Türkiye’de ve dünyanın farklı bölgelerinde doğayı korumaya destek veren kuruluşların yanında olmaya özen gösteriyoruz”

Bedensel Engelli Vatandaşlarımıza Desteğimiz Devam Ediyor

“BEDD (Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği) ile de geçen seneden beri devam eden güzel bir dayanışmamız var. BEDD yirmi yılı aşkın bir süredir, engellinin önündeki engellerin kaldırılması için çalışan bir dernek. Çok sayıda kamu ve özel kuruluş yanında, vatandaşlarımızdan da destek alan anlamlı çalışmaları var. Biz de kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ailelerinde bedensel engelli bir yakını olan ve bu yüzden okumak için yeterli maddi destekten yoksun kalmış ilköğretim çağındaki çocuklarımıza BEDD aracılığıyla eğitim desteği sağlıyoruz. Geçen sene başladık, bu sene de BEDD’e bağışlarımızı sürdürüyoruz.”

Eğitim ve Sağlık alanlarında da ihtiyaçlara yardımcı oluyoruz

“Daha öncesinde de engelli vatandaşlarımıza destek olma amacıyla Altı Nokta Körler Derneği ve GETEM’e (Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Laboratuvarı) bağışlarda bulunduk. Milli Eğitim Vakfı, Türk Böbrek Vakfı gibi kuruluşlarla eğitim ve sağlık alanlarında işbirliğimiz oldu. Onların ihtiyaçlarının karşılanmasına da yardımcı olmaya çalıştık. Yine Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Antalya ilimizdeki okullarımızın bazı ihtiyaçlarının karşılanması için desteklerimiz oldu.”

Doğayı korumaya destek

“Bunların yanında, doğayı korumaya yönelik projeleri ve kuruluşları da destekliyoruz. Bu amaçla, TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı), Denizlerimizin temizliği ve korunması için çalışan TURMEPA Deniz Temiz Derneği’ne bağışlarda bulunduk. Ayrıca nesli tükenmekte olan hayvanların ve yaban hayatın korunmasına da yurtiçinde ve dışında desteklerimiz devam ediyor.”

Nesli tükenmekte olan ve korunmaya muhtaç hayvan türlerine yardım

“Bu amaçla National Geographic Society ile özellikle aslan, kaplan gibi nesli tükenmekte olan hayvanların korunması için bir işbirliği başlattık. Yine, yaban hayatın korunması için Avustralya’nın Tasmanya bölgesindeki Bonorong Yaban Hayat Barınağı’na bağışta bulunduk. Orada da, özellikle yaralı hayvanlarla, öksüz ve bakımsız kalmış yöreye özgü yavru hayvanların bakımı yapılıyor.”

Uğur Tatlıcı: İnsana ve doğaya saygımız, desteğimiz devam edecek

“Ülkemizdeki yardıma muhtaç çocuklarımızın eğitimlerinden, engelli vatandaşlarımıza, güzel ülkemizin ve dünyamızın doğasının korunmasına kadar bütün bu yardımlarımız ve desteklerimizi büyük bir içtenlikle, insana ve dünyaya saygımızın bir sonucu olarak yerine getirmeye çalışıyoruz.”

“Annem Nurten Tatlıcı ve ben, babamın vasiyetini yerine getirerek, ondan bize kalan değerleri maddi-manevi, her şekilde insanlarımızla, ülkemizle ve dünyayla paylaşıyoruz, rahmetli babamın saygın adını ve anısını yaşatmaya gayret ediyoruz. İnsana ve doğaya saygımız ve desteğimiz devam edecek.” 

Hızlı Bağış

Gelin, engelleri birlikte kaldıralım.