Banka Hesaplarımız

Tunceli Tekerlekli Sandalye Dağıtımı

17.05.2014
Tunceli Tekerlekli Sandalye Dağıtımı

Tunceli Emniyet Müdürlüğünün yürüttüğü Omuz Omuza Projesi kapsamında Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği işbirliğinde temin edilen 5 tekerlekli sandalye, engelli vatandaşlara teslim edildi.

İl Emniyet Müdürlüğünün bahçesinde düzenlenen törende konuşan Vali Hakan Yusuf Güner, Engelliler Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenleyerek farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

İl genelindeki tüm engellilerin sorunlarını aşmak için ilgili tüm kurumlarla çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Vali Güner, "Engellilerimizin sorunlarını hatırlayan, sorunlarıyla hemhal olan tüm kurumlardan güzel projeler hayata geçirmelerini temenni ediyorum. Özellikle yerel yönetimlerin yaptıkları imar ve ıslah çalışmalarında, belediyecilik hizmetlerinde engellilerin yürüyebileceği, araçlarını kullanabileceği alanları planlamaları ve binaların projelerini çizen mühendislerin de binalara engelli kardeşlerimizin de rahat bir şekilde ulaşacağı şekilde planlama yapmalarını istiyorum" diye konuştu.

İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen de Omuz Omuza Projesi'nin geçen yıl başlatıldığını anımsatarak, "İl Emniyet Müdürlüğü olarak her zaman engellilerimizin yanındayız ve imkanlarımız ölçüsünde onlara destek sunacağız. Bugün burada temin ettiğimiz 3'ü akülü olmak üzere, 5 tekerlekli sandalyeyi ihtiyacı olan engelli kardeşlerimize teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Hızlı Bağış

Gelin, engelleri birlikte kaldıralım.