Banka Hesaplarımız

Şanlıurfa Tekerlekli Sandalye Teslim Töreni

19.06.2015
Şanlıurfa Tekerlekli Sandalye Teslim Töreni

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İstanbul Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği ile birlikte ihtiyaç sahibi 42 engelliye akülü sandalye dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif İnan konferans salonunda dağıtımı gerçekleşen törene Şanlıurfa Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ahmet Kaytan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube müdürü Habip İpar, İstanbul Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Düzgün, engelliler ve aileleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol yaptı. Demirkol, son yıllarda devletin engelli, yaşlı ve alt gelir grubundaki vatandaşlara yönelik çalışmalarına dikkat çekerek bu çalışmaların sadece devlet eli ile yürütülmediğini, bu çalışmalarda STK'ların katkısının unutulmaması gerektiğini ifade etti.

Demirkol, engelli vatandaşların imkân verildiği zaman sosyal hayata katılımlarının ve üretime katkılarının arttığını ifade ederek engellilere yönelik sosyal çalışmalarının önemine dikkat çekerek, Şanlıurfa genelinde 10 bin 800 aile için her ay 8 milyon ödenek verildiğini ve 3 aylık verilen engelli yardımları da engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırıyor söyledi.

İstanbul Bedensel Engellilerle Dayanışma Sedat Düzgün ise, “Türkiye’nin dört bir yanına ihtiyaç sahibi olan engelli vatandaşlara akülü sandalye dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Amacımız engellileri topluma kazandırmaktır. Bugünde Şanlıurfa’da olmamızı sağlayan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne teşekkür ediyorum” dedi.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, sivil toplum kuruluşlarının engellilere karşı duyarlıklarının her geçen gün arttığını belirterek, İstanbul Bedensel Engelliler Derneği’ne teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, İstanbul Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Genel Başkanı Kemal Demirel adına hazırlanan plaketi yönetim kurulu üyesi Sedat Düzgün’e vererek, sandalye dağıtım törenine geçildi. 

Hızlı Bağış

Gelin, engelleri birlikte kaldıralım.