Banka Hesaplarımız

Kurban Bayramı bağışlarınız engelli kardeşlerimize umut olsun

15.08.2018
Kurban Bayramı bağışlarınız engelli kardeşlerimize umut olsun

Bedensel engellilerle dayanışma derneği olarak 26 yıldır tekerlekli sandalyesi olmayan, tedavi edilmesi gereken, maddi durumu yetersiz engelli kardeşlerimize hayırseverlerin destekleriyle onların topluma kazandırılması için çalışıyoruz.

Bugün ülkemizde 12 milyon engelli birey yaşamakta ve bu bireyler tekerlekli sandalyesi olmadığı için sokağa dahi çıkamaz durumda. BEDD olarak sizlerin desteğiyle onların hayallerini gerçekleştirmek istiyoruz. Siz de bu Kurban Bayramı’nda az çok demeden yapacağınız bayram bağışlarınızla engelli kardeşlerimizin yanında olabilirsiniz. Bayram bağışı için dilediğiniz tutarda yapacağınız her bağış bizim için çok kıymetlidir.

Kurban paylaşmak, yakınlaşmaktır.

Bir olmayı, hâlden anlamayı, fedakârlığı ve paylaşmayı öğretir bize kurban. Bir yetimi, engelli bireyin mutluluğunun sevincini, bir mahzun gönlün samimi duasını ulaştırır bize. Kurban bağışıyla mutluluğu paylaştırın.

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği olarak tüm Türkiye’de tekerlekli sandalye dağıtımı yaparak kardeşliğin ve paylaşmanın mutluluğunu yaşatmanın gayretindeyiz.

Biz biliyoruz ki, her kurban bayramında bizim desteğimizi bekleyen nice engelli insanlar var.

Kurban desteğiniz, evinden dahi çıkamayan engelli kardeşlerimizin, ihtiyaç sahiplerinin umudu, mahzun yüzlerde mutlu bir tebessüm olacaktır.

dosya_13793_Kurban-Bayraminda-Desteginiz-Hayat-Veriyor.--1-.jpg

Bayram bağışlarınız engelli kardeşlerimizin ihtiyaçları için kullanılmaktadır

Yapacağınız bağışlar, engelli bireylerin başta tekerlekli sandalye, eğitim olmak üzere gıda, barınma, giyim ve tedavi giderlerine harcanacaktır.

Kurban Bayramı Bağışımı Neden Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ne Yapmalıyım?

26 yıllık “Engelsiz yaşam” misyonuyla bedensel engeli olan, maddi durumu yetersiz, engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye, tedavi, eğitim bursu, ayni yardı, gıda yardımı desteği veriyoruz. Engelli kardeşlerimiz içinse en büyük hediye “Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’dir.” Siz de bu bayram Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ne bağış yaparak onlara en büyük hediyeyi verebilirsiniz.

Her kurban bayramında yeryüzünün renkleriyle yakınlaşmak, bağışlarınız vesilesiyle yaşanan mutluluklara hissedar olmak istiyorsanız desteklerinizi bekleyen engelli kardeşlerimizi unutmayalım…

Hızlı Bağış

Gelin, engelleri birlikte kaldıralım.