Banka Hesaplarımız

Bedd Marmara Yelken Kulübü

14.08.2012
Bedd Marmara Yelken Kulübü

BEDD aracılığıyla “Marmara Yelken Kulübü”nde BEDD Danışmanlar Kurulu Başkanı sinema sanatçısı Ediz Hun’un da katılımı ile gerçekleşen iftar yemeği, engelli üye ve ailelerine keyifli bir akşam yaşattı.

 

Kemal Demirel’in liderliğinde kurulan, sinema sanatçısı Ediz Hun’un Danışmanlar Kurulu Başkanlığını yürüttüğü BEDD; kurumsal ve bireysel bağışçıların destekleri ile ihtiyaç sahibi üyelerine gıda yardım paketleri, giyim, hasta bezi, tekerlekli sandalye, eğitim bursu ve tedavi yardımları yapmaya Ramazan ayında da devam ediyor.

 

Engelli üye ve ailelerine düzenli olarak verdiği iftar yemeklerinde, üyelere kurumların yardımlarını da dağıtan BEDD, bir dernek bağışçısının katkılarıyla Marmara Yelken Kulübü’nde düzenlenen yemekte, 80 engelli üye ve ailesini ağırladı. Engelli üye ailelerine keyifli bir akşam yaşatan yemeğe katılanlar arasında BEDD Bağışçıları, çalışanları ile Yönetim ve Danışmanlar Kurulu Üyeleri de vardı. 

 

BEDD Kurucusu ve Genel Başkanı Kemal Demirel yaptığı açıklamada “Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği olarak Ramazan ve yaz döneminin gelmesi ile engelli kardeşlerimizi kapalı duvarlardan kurtarmak istiyor ve onların da herkes kadar bu güzelliklerden yararlanmasını amaçlıyoruz. Bu sebeple bu Ramazan döneminde kurumsal ve bireysel desteklere her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz” dedi. BEDD Genel Başkanı Kemal Demirel; İftar yemeğinde eski ve zarif bir Ramazan geleneği uygulaması olan “Diş Kirası” nı canlandırmak üzere destek veren firmaların ürünleri dağıtılarak iftar yemeğine katılan konuklarına bir sürpriz yaptı. Desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen kişi ve firmalara teşekkür plaketleri Ediz Hun ve Kemal Demirel tarafından takdim edildi.

Hızlı Bağış

Gelin, engelleri birlikte kaldıralım.