Banka Hesaplarımız

BEDD; Kurban Bayramı Öncesinde Engelli Dostlarının Yüzlerini Güldürdü.

11.10.2013
BEDD; Kurban Bayramı Öncesinde Engelli Dostlarının Yüzlerini Güldürdü.

“Sevgi paylaştıkça büyür ve engeller azalır” düşüncesiyle tüm olanaklarını seferber eden ve 20 yıldır engelli dostlarının yaşam kalitesini arttırarak onları topluma kazandırmayı amaçlayan Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD), Kocaeli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde yaşamlarını sürdüren engellilere akülü ve manuel tekerlekli sandalyelerini törenle teslim etti. 
 

Tekerlekli sandalye dağıtım töreninde 5 adet akülü ve çeşitli özelliklerde olmak üzere toplam 33 adet tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine teslim edilirken ayrıca BEDD aracılığıyla ünlü bir mağazanın bağışladığı kıyafetlerin hediye edilmesiyle mutluluk dolu anlar yaşandı. 
 

Sosyal Sorumluluk Projelerine gönül vermiş BEDD kurucusu ve Genel Başkanı Kemal Demirel törende yaptığı konuşmada “Engelli dostlarımızın hayatlarında bir fark yaratmak için yıllardır gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Değerli gönül dostlarımızın yaptığı bağışlar neticesinde engellilerin yaşamını kolaylaştırmak öncelikli amacımız olmuştur. Derneğimizin çeşitli organizasyonları ile engelli kardeşlerimizi sosyal yaşama adaptasyonları için çabamızı sürdürmekteyiz. 
 

Kurban Bayramının manevi duygularını yaşadığımız bu dönemde bizlerden desteklerini esirgemeyen ve daima yanımızda olan değerli bağış sever gönül dostlarımıza bir kez daha şükranlarımızı sunmak istiyorum” dedi. 
 

Çalışmalarımıza destek vermek isteyen, öneri ve projelerini paylaşmak isteyen herkesle iletişim içinde olmak istediklerini de ayrıca ifade etti. Rehabilitasyon merkezinde yaşamlarını sürdüren ve bu ay doğanların da özel doğum günü kutlamaları gerçekleştirilirken duygulu anlar yaşandı. Doğum günü pastasının kesilmesinden sonra fotoğraf çekimleri ile tören son buldu.

Hızlı Bağış

Gelin, engelleri birlikte kaldıralım.