Banka Hesaplarımız

BEDD, engelli çocuk ve aileleri keyifli bir boğaz turunda bir araya getirdi

12.02.2013
BEDD, engelli çocuk ve aileleri keyifli bir boğaz turunda bir araya getirdi

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) 23 Nisan’ı boğaz turu ile kutladı.

 

23 Nisan tüm Cumhuriyet çocuklarının bayramıdır anlayışıyla yola çıkan BEDD, engelli çocuk ve aileleri keyifli bir boğaz turunda bir araya getirdi. 

 

Kemal Demirel’in liderliğinde kurulan, Ediz Hun’un Danışmanlar Kurulu Başkanlığını yürüttüğü ve gerçekleştirdiği çalışmalarla “engellerin yıkılmasında” Türkiye’de öncü bir dernek haline gelen Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği çocukları unutmadı.

BEDD 23 Nisan 2012, Pazartesi günü Beylerbeyi iskelesindeki Lüfer 6 adlı teknede çocuklar için bir etkinlik düzenledi. BEDD, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sponsor firmalar ve dernek bağışçılarının katkılarıyla tekne gezisi ile engelli çocuk ve ailelerinin bayramlarını kutladı. 

 

23 Nisan, Pazartesi günü BEDD ev sahipliğinde yapılan tekne gezisinde sponsor firmalar tarafından davetlilere çeşitli hediyeler verilirken, DJ müziği eşliğinde danslar ve oyunlar organize edildi. 

 

Bu anlamlı günde, engelli çocukların da eğlenmesini ve keyifli vakit geçirmelerinin sağlandığı etkinlikte, dernek kurucusu ve başkanı Kemal Demirel bir konuşma yaptı. Kemal Demirel yaptığı konuşmada katılımcılara “Bizler de cumhuriyetin çocuklarıyız, evlatlarıyız anlayışı ile bundan 8 yıl önce ilk adımı attık ve bu yıl 9. 23 Nisan kutlamasını boğaz turu ile gerçekleştirdik” dedi. 

 

Kemal Demirel, “Artık 23 Nisan tüm Cumhuriyet çocukları gibi engelli çocukların da bayramıdır” diyerek engelli çocukların diğer çocuklardan hiçbir farkı olmadığını ifade etti.

Hızlı Bağış

Gelin, engelleri birlikte kaldıralım.