Banka Hesaplarımız

BEDD Ailesi 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü Kutluyor!

26.11.2012
BEDD Ailesi 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü Kutluyor!

Kemal Demirel’in liderliğinde kurulan, sinema sanatçısı Ediz Hun’un Danışmanlar Kurulu Başkanlığını yürüttüğü Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD); 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü Doğukan Manço, Murat Evgin, Nejat Toksoy ve daha birçok sürpriz sanatçının katılımıyla kutlamaya hazırlanıyor. Bağışçıların bilet satın alarak engelli üye ve ailelerinin katılımına destek verebileceği gece, Vesta Restaurant tesislerinde gerçekleşecek.

Bedensel engellilerin sağlık, eğitim ve yaşam kalitesinin sürekli gelişimi için mümkün olan en çok sayıda engelliye ulaşmaya çabalayan BEDD ailesi, engellileri sosyal hayata kazandırmak için düzenlediği aktivitelere bir yenisini daha ekliyor. “Gelin hayatı birlikte paylaşalım” sloganıyla yola çıkan BEDD, destekçilerinin bağışları sayesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü 400 engelli ve ailelerinin katılım gösterebileceği yemekli ve müzikli bir etkinlik ile kutlamayı hedefliyor.

Engelli dernek üyeleri ve ailelerinin keyifli vakit geçirmelerinin amaçlandığı geceye, destek vermek isteyen bağışçılar satın aldıkları biletlerle bir engelli üyenin gecede yer almasına destek verebiliyor. Doğukan Manço, Murat Evgin, Nejat Toksoy (Mavi Işıklar) gibi ünlü isimlerin katılım göstereceği gecede, BEDD’in tedavi, protez, tekerlekli sandalye, eğitim bursu ve genel ihtiyaç ile yaşam kalitesinde farklılık yarattığı engelli üyelerin birbirleriyle kaynaşmaları da hedefleniyor. Etkinlikte yılbaşı hediyeleri de dağıtılacak. 

Hızlı Bağış

Gelin, engelleri birlikte kaldıralım.