Banka Hesaplarımız

Babalar Günü

13.06.2018
Babalar Günü

Babalar Gününde herkes babasını mutlu etmek istiyor.

Yaklaşan "Babalar Günü" vesilesiyle tekerlekli sandalye desteğinde bulunarak;
hem engelli kardeşlerimize umut olmak hem de babanıza anlamlı bir hediye verebilirsiniz.

Türkiye’de 9 milyon engelli yaşıyor. Yaklaşık 250.000 engellinin ise ihtiyaçlarına uygun, kişisel tekerlekli sandalyeye gereksinimi var.

BEDD olarak engelli bireylerin yaşama güvenle katılmasını sağlamak için 1993 yılından beri yaklaşık 35.000 engelliye, ihtiyaçlarına uygun tekerlekli sandalye ulaştırdık.

Yaygın kanının aksine, herhangi bir tekerlekli sandalye, engellilerin derdine derman olmaz. Bu sandalyelerin gerçekten yarar sağlaması için ebatlarının, tasarımlarının ve özelliklerinin tamamen kişiye özgü olması gerekir.

BEDD olarak, kişiye özel tekerlekli sandalyelerin güvenlik ve toplumsal yaşam açısından ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, tekerlekli sandalye dağıtımlarımızda ihtiyaç sahipleri hakkında kapsamlı çalışmalar yürütüp, bireysel engelin yapısına uygun aracı temin ediyoruz. Böylece destekçilerimiz de, yaptıkları bireysel veya kurumsal tekerlekli sandalye bağışlarının doğru kişilere ve en yararlı olacak şekilde iletildiğini bilerek, huzur içinde yardımda bulunuyorlar.

Ülke çapında tekerlekli sandalyeler Valilik, Kaymakamlık veya Belediye Başkanlıkları ile birlikte 81 ilde düzenlenen dağıtım törenleri ile ihtiyaç sahibi engellilere teslim ediliyor. Bu tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahiplerine kargo bedeli alınmadan ulaştırılmaktadır. 

Hızlı Bağış

Gelin, engelleri birlikte kaldıralım.