Serebral Palsi hastası Aslınur KILIÇ tedavi sonrası, sağlığına kavuştu.

2008 doğumlu Aslınur KILIÇ, Serebral Palsi hastalığının tedavisi sonrası sağlığına kavuştu.

Dünyaya erken doğumla altı aylıkken gelen Aslınur, doğum sırasında oksijensiz kalması nedeniyle Serebral Palsi hastağına yakalandı. Bu hastalık Aslınur’da; yürüyememe, oturamama, vücudunda aşırı kasılma, parmak ucu ve ayak tabanlarının yere düz basamamasına neden olurken, bunların yanında epilepsi rahatsızlığına da yol açtı.

Ailesi Aslınur'un tedavisi için çözüm yolları arıyor, kızıyla özveriyle ilgileniyor fakat maddi durumlarının yetersizliğinden ötürü ameliyatı karşılayak güçte olmayan ailenin umutsuzluğu artmaya başlıyordu.

Aslınur'un umut hikayesi BEDD ile tanışmasıyla başlıyor...

Aslınur’un umuda yolculuğu annesi Funda hanımın kızının durumunu arkadaşıyla paylaşması ve Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ni tanımasıyla başlamıştır. Anne daha sonra BEDD’e kızının durumuyla ilgili tedavi talebinde bulunuyor. Tedavi talebi BEDD tarafından değerlendirilerek kısa sürede Ayşenur'un tedavisine başlanmasına karar veriliyor.

BEDD olarak üstlenilen tedavi ve operasyon, Acıbadem Taksim Hastanesinde gerçekleştirildi. Beden kasılmaları ve ayak tabanlarının tedavisi için yapılan LKL ve Aşiloplasti ameliyatı sonrasında tedaviye olumlu cevap veren Aslınur'un vücudundaki aşırı kasılmalar tedavi sonrası giderildi. Ayaklarını yere tam anlamıyla düz olarak basabiliyor ve wolker desteğiyle artık yürüyebiliyor.

Bundan sonra da BEDD,  Aslınur kızımızın  tüm ihtiyaçlarının karşılanmasında destek olmaya devam edecektir.

 

  • Garanti Bankası
  • Maltepe Çarşı(742) Şubesi
  • Hesap No: 6299766
  • IBAN TR870006200074200006299766
  • Diğer Bankalar