Emrah Puyan

Adı Emrah Puyan, 2002 Van Doğumlu. 8 kardeş, baba iş buldukça çalışıyor. Maddi durumları oldukça kötü. Emrah’ın doğuştan 2 ayağı diz altından itibaren yok. İki elinin parmakları da tam olmadığı için problem var. Kendisi dünya tatlısı, yüzü sürekli gülüyor.

Emrah’ı Van’a yardım dağıtımına gittiğimizde tanıdım. Ailenin içinde bulunduğu çıkmazdan dolayı durumun ne denli çaresiz olduğunu gördüm. Emrah’ın bu acılarına son verilmesi ve geleceğinin kurtarılması gerekiyordu. Bugünün bu tatlı çocuğu yarın koca delikanlı olacaktı. İçine düşebileceği bunalımlar ve psikolojik sorunlar yaşamını karartabilirdi, o da bizim evladımızdı.

Emrah’ın geleceğinin kurtarılması için savaşımızı başlattık ve kendisini derhal Van’dan getirerek, önce durumunun saptanması için Pendik Şifa Hastanesi Başhekimi eşliğinde muayene ve kontrollerini yaptırdık. İki ayağına takılacak protez sayesinde yürüyebileceğini ancak elleri için henüz yapılması gereken ameliyatın erken olduğunu öğrendik.

Kendisinin yürüyebilmesi ve onu ayağa kaldırabilmemiz için Marmara Üniversitesi Ortez – Protez bölümünde gereken çalışmalar başlatıldı. Bacakların yapımı için Almanya’dan ithal protezlerin getirilmesi gerekiyordu, bunun da maliyeti yüksekti. Bu iş yarım bırakılamazdı, bu çocuğumuzun yüzünün güldürülmesi gerekiyordu. Biz de gönül dostlarımıza ve bize inanan bağışçılarımıza Emrah’ımızın kurtulması için çağrıda bulunduk.

Ne mi oldu?

Bir gönül dostumuz çağrımıza yanıt verdi, Emrah için hayat ışığı oldu. Anne evladı için, evlat geleceği için yüzü güldü. Mutlu sonla biten bir yaşanmış hikaye daha. Birinin yüzünü daha güldürmek ne büyük onur. Ne dersiniz, bu hikayeler devam etmeli mi? Yarının evlatlarının yüzünün gülmesi, sizlerin de çocuklarınıza anlatacağınız bir hikayenizin olması ve bu gururu paylaşmanın zamanı değil mi? Onlar mutlu oldukça bizler varız.

  • Garanti Bankası
  • Maltepe Çarşı(742) Şubesi
  • Hesap No: 6299766
  • IBAN TR870006200074200006299766
  • Diğer Bankalar