"Kelebekler Özgür Olmalı"

03.11.2013


Kelebekler Özgür Olmalı Tıpkı Ruhları Gibi

Triko Mısırlı, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekliyor. Tüm engellilerin, engelSİZler ile birlikteliğini sağlamak, aralarında engelsiz yaşam olanakları sağlamak ve onların eğitim, sağlık ve yaşam kalitesini geliştirmek amacıyla kurulan “BEDD” 'Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği'yle işbirliği başlattı.
 

'Kelebekler Özgür Olmalı' sosyal sorumluluk projesi; engelli çocukların sorunlarının belirlenmesi ve bu sorunların giderilebilmesi, onların yaşam koşullarının iyileştirilmesi, ruhları gibi bedenlerinin de özgürleştirilmesine katkı sağlanması ve hayatlarının kurtarılarak, topluma kazandırılması hedefleniyor. 
 

Proje kapsamında “ Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği”nin farklı alanlarda başlattığı (fotoğrafçılık, resim, seramik, triko üretimi gibi) ve yürüttüğü çalışmalarda eğitimlerini tamamlamış çocuklarımızın eserleri Triko Mısırlı tarafından hayata geçirilerek, çoğalacak, Triko Mısırlı Mağazalarında satışa sunularak elde edilen tüm gelirin “Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği” ne aktarılmasını ve derneğin tekerlekli sandalye alımına, burs ve tedavi yardımına destek sağlaması hedefleniyor. 
 

3 aralık 2013 Salı günü Triko Mısırlı Suadiye mağazasında yapılacak fotoğraf sergisi ile başlayacak olan işbirliği farklı alanlarda devam ettirilecek ve uzun soluklu bir proje zincirine dönüşecek… 
 

“Para verip biten değil, uzun soluklu ve gönül adamlığının egemen olduğu bir ilişkinin kurulması bizim için çok önemli. Biz sizlerden gönül ve fikir adamlığı istiyoruz” cümlesin sahibi olan Kemal Demirel’in önderliğinde büyük işler başaran BEDD ile, Kaliteyi, şıklığı ve zarafeti ilmek ilmek Türkiye’nin kalbine işleyen Triko Mısırlı arasındaki iş birliği sayesinde kanatlarından bağlanmış kelebeklerimizin, tıpkı ruhları gibi, hayallerinin de özgürlüğe kanat çırpışlarına birlikte destek olalım.

 

Kelebeklerin özgür olması için;

3 Aralık 2013 Salı günü Triko Mısırlı Suadiye Mağazamıza bekliyoruz.

  • Garanti Bankası
  • Maltepe Çarşı(742) Şubesi
  • Hesap No: 6299766
  • IBAN TR870006200074200006299766
  • Diğer Bankalar