Banka Hesaplarımız

BEDD ve MNG Kargo işbirliği ile değişen hayatlar…

18.07.2014
BEDD ve MNG Kargo işbirliği ile değişen hayatlar…

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) ve MNG Kargo işbirliği ile değişen hayatlar…

Sosyal sorumluluk kapsamında BEDD - MNG Kargo arasında gerçekleştirilen “Tekerlekli sandalye destek kampanyası” ile iki yıllık süreçte toplam 1782 ihtiyaç sahibi engelli vatandaşımız özgürleştirildi.

Ülkemizde daha çok sayıda özel gereksinimli bireylerin sosyal yaşama kazandırılması ve tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibi vatandaşımızın kalmaması adına, hazırlanan tanıtım / duyuru afişleri MNG Kargo şubelerine asıldı.

Mali durumu yetersiz olan özel gereksinimli bireylerin tekerlekli ve akülü sandalye taleplerini Türkiye’nin dört bir yanından MNG Kargo şubeleri aracılığıyla BEDD genel merkezine ulaştırılmasını sağlayacak bu projenin her aşamasında özel gereksinimli bireylerin yaşamında anlamlı değişimlerin sağlanması hedeflenmektedir.

Ayrıca BEDD’in ihtiyaç sahiplerine gönderdiği tekerlekli ve akülü sandalyeler ücretsiz olarak MNG Kargo’nun değerli katkıları ile adreslerine kapıda teslim edilmektedir.

MNG Kargo Genel Müdürü Aslan KUT, “MNG Kargo ailesi olarak Türkiye’de sektöre kazandırdığımız birçok ilkin yanında topluma karşı sorumluluklarımızı da unutmuyor ve bu bağlamda Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği aracılığıyla engelli vatandaşlarımıza da destek oluyoruz. Ne mutlu ki gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri kapsamında vatandaşlarımızın yarınlarına umut taşıyabiliyor ve yollarına çıkabilecek tüm engelleri desteğimizle aşmalarına yardımcı oluyoruz. Bu noktada emeği geçen başta Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği olmak üzere ve tüm çalışanlarımıza teşekkürü bir borç bilirim.” diye konuştu / belirtti.

BEDD Genel Başkanı Kemal DEMİREL, “Hayatın her aşamasında bu tip sosyal sorumluluk bilincinin özel gereksinimli bireylerin daha güzel bir yaşam sürmesine pozitif etki oluşturduğunu belirterek, maddi olanaksızlık nedeniyle derneğimize başvuranların tekerlekli sandalye ihtiyaçlarını karşılamak ve onları zora sokmadan Kurumsal Sosyal Sorumluluk Proje kapsamında lojistik / ulaştırma alanında kaliteli ve en hızlı hizmeti sunan MNG Kargo ile adrese teslim etmek sosyal yönden bizim için çok değerli, bu desteklerinden dolayı MNG Kargo yönetimine şükranlarımızı tekrar sunarız.” diye konuştu.

BEDD yetkilileri tarafından Türkiye genelinde Valiliklere, Belediye Başkanlıklarına, Kaymakamlıklara, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüklerine gönderilen talep yazılarına gelen başvurular listelenerek, bağışlar doğrultusunda kişiye özel siparişle medikal firmada üretimi yapılıyor ve MNG Kargo aracılığıyla adreslerine bedelsiz olarak gönderimleri gerçekleştiriliyor.

Hızlı Bağış

Gelin, engelleri birlikte kaldıralım.